میلگردهایی که در سایه بی توجهی مسئولان زنگ زدند/ کمبود اعتبار، زخمی کهنه بر دل ف

 

تنها فرهنگسرای شهر نطنز، با گذشت بیش از 15 سال از آغاز عملیات اجرایی و تکمیل قسمتی از آن تا سال 1390، همچنان ناتمام بوده و امروز فقط میلگردهای زنگ زده سازه ساختمان در این مجموعه مشاهده می‌شوند.

 

 فرهنگسرای کوثر نطنز

 

 فرهنگسرای کوثر تنها مجموعه فرهنگی شهر نطنز می باشد، عملیات اجرایی آن از اواخر دهه 70 آغاز و پس از کش و قوس های فراوان ناشی از کمبود اعتبار، سوء مدیریت مسئولان غیر بومی و نگاه های تبعیض آمیز نمایندگان وقت مجلس، سرانجام به همت برخی از دلسوزان و پیگیری مسئولان شهری در سال 1390 بخشی از پروژه تا حد ممکن تکمیل و بهره برداری گردید.

  باتوجه به نامگذاری سال گذشته به نام « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، انتظار شهروندان از مسئولان عالی شهرستان این بود که با تأسی به توصیه‌ها و تأکیدات رهبر معظم انقلاب درخصوص توجه به حوزه فرهنگ، به پروژه های فرهنگی نطنز توجه ویژه ای داشته باشند. اما، متأسفانه رویکرد جهادی در اجرای پروژه های فرهنگی این شهر از مدیران شهرستان مشاهده نشد و مسئولان مربوطه در این مسیر به جای اقدامات عملی مؤثر، تنها به ارائه شعارهای زیبا بسنده نمودند.

  در حال حاضر که جوانان نطنزی از امکانات تفریحی و فرهنگی مناسب بی بهره‌اند، تکمیل ساختمان فرهنگسرای کوثر به عنوان یک پروژه فراموش شده‌، به موضوع مهمی تبدیل شده است و تذکراتی که در این رابطه و از جانب مردم و جوانان به مسئولان داده شده، کارساز نبوده و باید فکری اساسی برای آن کرد. تاکنون نماینده محترم مردم شهرستان به عنوان شخصیت فرهنگی عضو کمسیون عمران مجلس توجهی به این پروژه نداشته و از طرف فرماندار نطنز هم در این خصوص اقدامی صورت نگرفته است.

 لازم به ذکر است که در قسمت تکمیل شده این مجموعه از دکوراسیون و تجهیزات صوتی و روشنایی مناسبی استفاده نشده و همواره برگزارکنندگان مراسم ها، خبرنگاران و عکاسان را نیز با مشکلات فراوانی مواجه کرده است .

 

فرهنگسرای کوثر نطنز

 

  در شرایط فعلی که نقش فرهنگسراها در توسعه فرهنگ عمومی جامعه نسبت به گذشته به مراتب افزونتر شده است،ضرورت هماهنگی وهمسوئی مدیران اجرایی و برنامه‌ریزان شهرستان در تأمین نیازهای فرهنگی شهر نطنز بیشتر احساس می‌شود.

انتظار می‌رود مسئولان استان اصفهان اندکی نیز به فکر جوانان و نوجوانان این شهر باشند، چرا که فرزندان این خطه از ایران اسلامی حق مسلم خود می‌دانند تا از امکانات رفاهی مناسبی در مقایسه با همنوعان خود در سایر شهرهای استان بهره‌مند شوند.

شایسته است مسئولان با تامین و ابلاغ اعتبار مناسب جهت تکمیل ساختمان نیمه تمام فعلی و آغاز عملیات اجرایی دیگر ساختمان های مورد نیاز این مجموعه فرهنگی، شرایط اولیه رفاه و گذران اوقات فراغت جوانان و نوجوانان باغشهر تاریخی ایران را فراهم آورند.

/ 0 نظر / 42 بازدید