مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در مهد تعزیه ایران نطنز

در هشتمین روز از دهه محرم الحرام ، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با حضور در شهرستان نطنز از نمایش آئینی تعزیه شهرستان نطنز بازدید به عمل آورد.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان نطنز “نطنزنا” به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز، در هشتمین روز از دهه محرم الحرام، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با حضور در شهرستان نطنز از نمایش آئینی تعزیه شهرستان نطنز بازدید به عمل آورد.

در این بازدید که حجت الاسلام والمسلمین  طاحونی  امام جمعه شهرستان نطنز، محمد فیروزی نماینده شهرستان نطنز و قمصر، حجت الاسلام مجیدی تبار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نطنز، علی مشربی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و هیات همراه  وی را همراهی می کردند به ترتیب  از چهار  حسینیه  ارشاد علیاء، مرکز شهر، افوشته و سرشک  بازدید  و از نزدیک همراه با خیل سوگواران سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) نمایش های آئینی (تعزیه) اجرا شده را به نظاره نشستند.

علی مشربی رئیس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان نطنز طی سخنانی  در جمع عزاداران حسینیه مرکز شهر  نطنز با اشاره به سابقه  تاریخی  و قدمت  اجرای تعزیه  از دورهء قاجاریه در شهر نطنز ابراز امیدواری نمود تا در سالهای آتی  همایش ها و سوگواره های عاشورایی کشوری با حضور  گروه های  برتر تعزیه خوان در شهرستان نطنز برگزار گردد.

در این دیدار اعضای شورای نمایش آئینی(تعزیه) شهرستان نطنز  نیز نقطه نظرات  و خواسته های  خود را به سمع  حجت الاسلام والمسلمین  قطبی رساندند.

/ 1 نظر / 35 بازدید
orehrostaeman.blogfa

سلام خداقوت .وبتون رو می پسندم موفق باشید .لطفا آدرس وب ما را هم به اطلاع همشهریان محترم برسانید ممنون می شوم .موفق باشید .