نطنز 2006

قدیمی ترین و با سابقه ترین وبلاگ شهرستان نطنز (همه چیز درباره نطنز)
 
گزيده ای از سخنان سخنگوی وزارت خارجه در رابطه با نطنز
ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٧ آبان ۱۳۸٥ : توسط : نطنزی

 

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی فعالیت های صلح آمیز هسته‌ای خود در چارچوب تحقیقات و توسعه را ادامه خواهد داد، تصریح کرد که راه اندازی دومین آبشار سانتریفیوژ ها در تاسیسات  نطنز زیر نظر آژانس و هماهنگی کامل مراجع بین المللی بوده است.

 

حسینی همچنین در  پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در رابطه با مسئله راه اندازی دومین آبشار سانتریفیوژها در تاسیسات غنی سازی نطنز اظهار داشت: ما فعالتیهای مان در بعد تحقیقات و توسعه را ادامه می دهیم و تاکید داریم که فعالیتهایمان در چارچوب ان پی است و این فعالیت ها را با قوت ادامه می دهیم .

وی با بیان اینکه این مسئله در مذاکرات دبیر شورای عالی امنیت کشورمان با رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا مورد بحث قرار گرفته، خاطرنشان کرد: بازرسان آژانس هم در روند فعالیتهای ما قرار داشتند و گزارشاتی را تنظیم کرده و آنها را به عرض آقای البرادعی رسانده اند و در این خصوص موضع ایشان را هم شاهد بوده ایم.

حسینی با بیان اینکه هیچ اتفاق خاصی رخ نداده آغاز بکار دومین آبشار سانتریفیوژهای غنی سازی در نطنز را ادامه فعالیتهای صلح آمیز هسته ای کشورمان در گذشته دانست  و تصریح کرد: این فعالتیها همچنان زیر نظر آژانس است.

 

وی در ارتباط تاثیر نتیجه مذاکرات دکتر لاریجانی با خاویر سولانا در مسئله راه اندازی دومین آبشار سانتریفیوژها در نطنز نیز گفت: نتیجه این مذاکرات تاثیری در راه اندازی آبشار دوم نداشته و همانگونه که ذکر شده این فعالتیها در ادامه فعالیتهای صلح آمیز ایران در چارچوب بحث توسعه و تحقیقات است.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره به گردش درآوردن پاسخ ایران به بسته پیشنهادی 1+5 در سازمان ملل متحد اظهار داشت: این اقدام رفتاری کاملا شفاف و روشنگرانه بوده و ما تاکید داریم که این پاسخ ایران نیز به عنوان سندی در سازمان ملل ثبت شود چرا که ما هیچ چیز پوشیده ای نداریم.

حسینی در پایان درباره اخبار منتشر شده مبنی بر موافقت چین در ارتباط با تحریم ایران  افزود: مواضع مطرح شده روسیه و چین نسبت به بقیه کشورهای اروپایی کاملا متفاوت بوده و چین هم مواضع نزدیک به روسیه مبنی بر تداوم مذاکرات را داشته و ما نیز همواره در ادامه چنین روندی تاکید داشته ایم.