نطنز 2006

قدیمی ترین و با سابقه ترین وبلاگ شهرستان نطنز (همه چیز درباره نطنز)
 
نماز عيد فطر در شهرهاي شمال استان اصفهان اقامه شد :
ساعت ٧:٤٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢ آبان ۱۳۸٥ : توسط : نطنزی

 

هزاران نفر از مردم مومن شهرستان‌هاي كاشان ، آران و بيدگل ، اردستان، و نطنز در شمال استان اصفهان روز سه شنبه نماز عيد سعيد فطر را اقامه كردند.

در اين آيين‌ها علما و روحانيان در سخناني مردم را به حفظ آثار و بركات ماه رمضان، حضور فعالانه در انتخابات خبرگان رهبري و شوراهاي شهر و روستا سفارش كردند.

به گزارش ايرنا، آيين نماز عيد فطر با حضور جمع زيادي از قشرهاي مختلف مردم كاشان در مسجد حبيب بن موسي (ع) به امامت فرزند آيت‌الله سيد مهدي يثربي نماينده ولي فقيه و امام جمعه فقيد كاشان اقامه شد.

آيت الله " ميرسيد محمد يثربي" در جمع نمازگزاران كاشان گفت: عيد سعيد فطر عيدي است كه در آن خداوند تبارك و تعالي به همه بندگان و مومنان پاداش مي‌دهد.

وي افزود:اين عيد بزرگ الهي جشن براي كساني است كه درماه مبارك رمضان موفق به ارتباط با خداوند شده‌اند و در طول راه نيز به فرايض الهي اهتمام داشته‌اند.

وي با اشاره به آياتي از قرآن كريم اظهار داشت: مومن كسي است كه وقتي خدا را ياد مي‌كند قلب و دلش مي‌لرزد.

آيت‌الله يثربي گفت: اگر شخص گناهكاري كه مورد غضب خدا قرار گرفته واقعا توبه كند خدا او را دوست خواهد داشت و محبوب وي خواهد شد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود،با گراميداشت ياد و خاطره مرحوم آيت‌الله سيد مهدي يثربي نماينده فقيد خبرگان رهبري در استان اصفهان از اين واقعه به عنوان مهم‌ترين حادثه ماه مبارك رمضان در كاشان ياد كرد.

وي با تشريح گوشه‌هاي از خدمات آيت‌الله يثربي گفت: اين عالم رباني كه عالمي عامل و صالح بود به آنچه آموخته بود، عمل مي‌كرد.

وي از آيات عظام، مقام معظم رهبري، رييس جمهور و رييس مجلس شوراي اسلامي علما و روحانيان، شخصيتها و همه اقشار مردم كه با نامه و تلفن و پيام‌هاي كوتاه ارتحال آيت‌الله يثربي را تسليت گفتند، تقدير و تشكر كرد.

بر اساس اين گزارش هزاران نفر از مردم مومن كاشان به مناسبت عيد سعيد فطر طبق سنوات گذشته علاوه بر ديدار از علما و سادات با حضور در اماكن مذهبي و دارالسلام اين شهر به دعا و نيايش پرداختند و جمعي نيز به عيادت بيماران رفتند.

نماز عيد سعيد فطر همچنين در اردستان ، آران و بيدگل، نطنز و بخشهاي تابعه اين شهرستانها با حضور گسترده مردم به امامت ائمه جمعه و جماعات برگزار شد.

 

وبلاگ نطنز ۲۰۰۶: اين وبلاگ نيز فرا رسيدن عيد سعيد فطر را به تمامی خوانندگان تبريک عرض می نمايد.