نطنز 2006

قدیمی ترین و با سابقه ترین وبلاگ شهرستان نطنز (همه چیز درباره نطنز)
 
تذكرات كتبي نمايندگان مجلس به مسئولان اجرايي كشور؛
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٥ : توسط : نطنزی


 

به گزارش باشگاه خبرنگاران غلامعلي حداد عادل در آغاز جلسه علني امروز يكشنبه مجلس شوراي اسلامي و پس از نطق پيش از دستور نمايندگان، تذكرات مكتوب نمايندگان مجلس را قرائت كرد.
استكي نماينده اصفهان، جعفري نماينده گچساران، حيدرپور نماينده شهرضا، هدايتخواه نماينده بويراحمد، الياسي نماينده سنقر، آرين منش نماينده مشهد، جاسمي اجاق نماينده قصر شيرين و همچنين زاكاني، احمدي و رياض نمايندگان تهران، خواستار دستور رئيس جمهور براي جلوگيري از اتلاف بيت المال توسط بعضي ارگانها، سازمانها و شركت هاي دولتي، تحت عنوان تشكيل و حمايت از تيم هاي ورزشي حرفه اي و استخدام مربيان خارجي و بازيكنان حرفه اي با مبالغ كلان از محل اعتبارات دولتي شدند.
ديني نماينده اهر نيز از رئيس جمهور خواست كه دستورات لازم را به سازمان مديريت و برنامه ريزي در خصوص علت عدم اعلام شهرستان هاي اهر و هريس به عنوان مناطق محروم و كمتر توسعه يافته صادر نمايد.
سجاديان نماينده خواف و رشتخوار از رئيس جمهور خواست كه براي تأمين خسارات ناشي از خشكسالي به كشاورزان و دامداران شهرستان هاي خاف و رشتخوار و جلوگيري از توزيع ناعادلانه اعتبارات اين بخش دستور دهد.
عباسپور نماينده اروميه خطاب به وزير امور اقتصادي و دارايي، رسيدگي سريع به نحوه واگذاري 50 درصد سهام سيمان سفيد اروميه را خواستار شد.
طلايي نيك نماينده بهار و كبودرآهنگ خطاب به وزير جهاد كشاورزي از وي خواست كه نسبت به روانسازي و حمايت موثر از امكان واردات براي بهار و كبودر آهنگ و توليد بذرهاي مرغوب سيب زميني و رفع محدوديت هاي غيرمنطقي و منجر به افزايش قيمت بذر و هزينه هاي توليد اقدام كند.
فرهنگي يكي از نمايندگان تبريز، خواستار تسريع در اجراي پروژه ساماندهي منطقه مسجد كبود تبريز از وزير مسكن و شهرسازي شد.
عسگري نماينده مشهد خطاب به وزير كشور ، لزوم برخورد با فسادهاي سازمان يافته و شبكه اي توسط مجموعه هاي مربوط ،بخصوص نيروي انتظامي را يادآور شد.
حسيني نماينده زنجان نيز خطاب به پورمحمدي،رسيدگي به علت عدم واكنش به موقع نيروهاي انتظامي و امنيتي استان در ممانعت و جلوگيري از سرقت مسلحانه از بازار زرگري زنجان را خواستار شد.
يكي ديگر از نمايندگان تذكردهنده به وزير كشور، زادسر نماينده جيرفت بود كه از وي خواست علت عدم اعطاي مجوز تجمع قانوني به كشاورزان منطقه جيرفت و بي اعتنايي به درخواست‌هاي كتبي و شفاهي آنان را بررسي كند.
مير مرادزهي نماينده سراوان از وزير صنايع و معادن خواست كه به لزوم اجراي طرح فراوري و بسته بندي خرما در سراوان با توجه به كيفيت و سطح زيركشت آن در كشور توجه كند.
دقيقي نماينده آستانه اشرفيه و نديمي نماينده لاهيجان خطاب به وزير جهادكشاورزي، اجراي برنامه صحيح و رسيدگي به وضعيت نابسامان اقتصادي، مشكل صيد و بيمه و مسائل رفاهي تعاوني هاي سپرده داران صياد با توجه به شروع صيد در درياي شمال كشور را خواستار شدند.
خليل طهماسبي نماينده لردگان به وزير نفت لزوم توجه به گازرساني به روستاهاي استان چهار محال و بختياري به خصوص شهرستان محروم لردگان با توج به فرا رسيدن فصل سرما را يادآوري كرد.
رضايي نماينده مسجد سليمان، سوداني نماينده اهواز، تمدن نماينده شهركرد، خليل طهماسبي نماينده لردگان و مرتضوي از فارسان به وزير راه و ترابري نوشتند كه بايد پروژه راه مسجد سليمان به شهركرد با توجه به گذشت 22 سال از شروع آن هر چه سريعتر پايان يابد.
گرانمايه نماينده كاشان نيز از رحمتي خواستار اجراي پروژه بزرگراه كاشان- مشهد- اردهال مندرج در قانون بودجه سال جاري شد.
همچنين پيگيري برخوردهاي متناسب با قانون و شرايط خاص كشور در برخورد با خاطيان اقتصادي به خصوص بانك هاي خصوصي به دور از فضاسازي ضد سرمايه، تذكر مكتوب نديمي نماينده لاهيجان به وزير امور اقتصادي و دارايي بود. نديمي در تذكر مكتوب به وزير بازرگاني نيز هماهنگي با وزراي اقتصادي در كاهش گراني و متناسب سازي قيمت كالاهاي ضروري با درآمد مردم را خواستار شد.
زماني نماينده ملاير به وزير بازرگاني تذكر داد كه علت عدم اجراي دستور رئيس جمهور و مصوبه هيأت دولت در خصوص جلوگيري از افزايش بي رويه قيمتها را مورد پيگيري قرار دهد.
يحيي زاده نماينده تفت، طباطبايي نژاد نماينده اردستان و شايق نماينده تبريز از وزير علوم خواستند كه از توسعه بي رويه نوبت دوم دانشگاه هاي دولتي و مقابله با وضع شهريه هاي سنگين در اين دانشگاه ها جلوگيري كند.
همين سه نماينده به وزير خارجه تذكر دادند كه امارات را به علت برخورد توهين آميز مأمور امنيت پرواز اين كشور با مسافران ايراني به خصوص نسبت به استاد دانشگاه و جانباز جنگ تحميلي وادار به عذرخواهي كند.
ديگر تذكر دهندگان به وزير خارجه، شايق نماينده تبريز، يحيي زاده نماينده تفت، عسگري نماينده مشهد، عباسي نماينده رودسر و رياض نماينده تهران بودند كه ضرورت برخورد قاطع و مناسب با دولت دانمارك به لحاظ توهين مجدد رسانه هاي آن كشور به ساحت مقدس پيامبر اعظم را يادآور شدند.
يحيي زاده نماينده تفت و ميبد، طباطبايي نژاد نماينده اردستان، تمدن نماينده شهركرد و ميرتاج الديني و شايق از تبريز نيز به رئيس جمهور تذكر دادند كه دستور رعايت همه مصالح نظام و به كارگيري احتياط و اعتدال در پذيرش گردشگر هسته اي و ضرورت دستور تعيين كميته اي ويژه براي بررسي و مقابله جدي با دوپينگ به علت لكه دار شدن حيثيت ورزش كشور و اصول پهلواني باتوجه به موارد متعدد اخير را صادر نمايد.
غياثي مرادي نماينده شبستر در تذكري به رئيس جمهور خواستار دستور بررسي علت اخراج تعدادي از نيروهاي شركتي ادارات تربيت بدني استان و شهرستان شبستر، عليرغم نياز شديد به نيروي انساني شد.
محمدي نماينده فريدون شهر نيز از وزير بهداشت خواست كه پزشك متخصص تنها بيمارستان شهرستان محروم فريدون شهر را تامين كند.
باغبانيان نماينده نطنز نيز به لنكراني تذكر داد كه راه اندازي اورژانس قمصر، قهرود و اورژانس جاده اي كاشان- بادرود و ابوزيدآباد را تسريع بخشد.
حق شناس نماينده بندر انزلي نيز به وزير آموزش و پرورش در مورد لزوم توقف عزل و نصب هاي گسترده در آموزش و پرورش استان گيلان باتوجه به آغاز سال تحصيلي تذكر داد.
محجوب نماينده تهران آخرين نماينده اي بود كه تذكر كتبي وي قرائت شد كه در آن از وزراي بازرگاني و صنايع، خواستار توجه به تحركات و اقداماتي كه در بازار پنبه عليه صنايع نساجي به نفع دلالان پنبه در جريان است، شد.

 

وبلاگ نطنز۲۰۰۶: آقای نماينده منت گذاشتيد که اين تذکر را داديد اگر هم نمی داديد اتفاق خاصی رخ نمی داد .اگر کارهای مهم شما به شما اجازه داد کمی هم به فکر شهر باشيد و از نماينده های شهرهای ديگر ياد بگيريد که چه مطالباتيی انجام می دهند و سعی می کنند تا حداکثر امکانات را برای شهر خود درخواست نمايند. شما بايد به فکر جوانان بيکار اين شهر باشيد که در خيابان ها ی شهر وقت خود را به نحو احسن می کشند و سعی کنيد تا مواد مخدر را در اين شهر ريشه کن کنيد تا جوانان و خانواده های آنان از نگرانی درآيند. البته اين برای من جای سوال است که ديگر هيچ مشکل و هيچ طرح ديگری که نيازمند بودجه يا توضيح مسئولان باشد در شهر وجود ندارد و ما فقط در شهر مشکل اورژانس داريم. اگر وقت داريد و خود را مسئول می دانيد کمی درباره ی عملکرد خود برای مردم توضيح دهيد!!!!!!