نطنز 2006

قدیمی ترین و با سابقه ترین وبلاگ شهرستان نطنز (همه چیز درباره نطنز)
 
نايب رييس كميسيون بهداشت و درمان گفت:
ساعت ٢:۱٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٥ : توسط : نطنزی

نايب رييس كميسيون بهداشت و درمان، ضمن بي‌اطلاعي از آماده شدن طرح استيضاح وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: هر فرد ديگري هم به جاي ايشان به اين سمت منصوب شود، باز هم تغييرات قابل توجهي در بخش بهداشت و درمان مردم اتفاق نخواهد افتاد.

علي باغبانيان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به اين‌كه نمايندگان مجلس به دنبال جمع‌آوري طرح استيضاح وزير آموزش و پرورش بوده‌اند، اما در مورد استيضاح وزير بهداشت بحث و گفت‌وگويي نشده و خبري در اين مورد نشنيده‌ام، اظهار كرد: يكي از وزرايي كه با بيشترين حجم سوالات روبه‌رو است وزير بهداشت بوده و كميسيون نيز هنوز نظر مشخصي را در مورد استيضاح وزير بهداشت و بقيه وزرا ندارد.

وي تصريح كرد: در كميسيون بهداشت صحبت خاصي در مورد استيضاح شده است، تا تصميمي گرفته شود. لذا هريك از نمايندگان نقطه نظر متفاوتي دارند.

نماينده‌ي مردم نطنز با اعتقاد به اين‌كه مشكلات بهداشت و درمان عمدتا خارج از حوزه‌ي وزارت بهداشت بوده و بيشتر در بخش مسايل بودجه‌اي است، افزود: متاسفانه هماهنگي و رعايت قوانين ذكر شده در وزارت بهداشت به دليل عدم همكاري سازمان مديريت انجام نشده است؛ به طوري كه بسياري از مصوبه‌هاي برنامه چهارم توسعه طي اين دو سال اجرا نشده و اكثريت مصوبه‌ها بدون اقدام باقي مانده است.

نايب رييس كميسيون بهداشت و درمان از مشكلات موجود وزارت بهداشت به بدهي بيمارستان‌ها، مشكل تهيه‌ي دارو و تعرفه‌ها و ... اشاره كرد و با تاكيد بر اين‌كه اين مشكلات نارضايتي‌هاي عمومي را ميان پرسنل به دليل تاخير در پرداخت مطالبات آنها، پرداخت سرانه‌هاي پزشكي و وضعيت نابسامان بيمارستان‌ها به وجود آورده است، تصريح كرد: هم‌چنين به دليل بدهي‌هاي موجود، شركت‌هاي دارويي، دارو در اختيار بيمارستان‌ها قرار نمي‌دهند و مجموعه مشكلات نارضايتي‌هايي را براي پرسنل و اكثريت مردم كه به بيمارستان‌ها مراجعه مي‌كنند، ايجاد كرده است.

به گفته‌ي باغبانيان، ريشه‌ي تمام اين مشكلات در سازمان مديريت و نگرش منفي مجموعه دولت به بخش بهداشت و درمان مردم است، لذا كم‌توجهي سازمان مديريت و دولت نسبت به اين بخش سبب شده است تا علي‌رغم صرف وقت فراوان و پي‌گيري مسايل و مشكلات اين وزارتخانه از سوي وزير بهداشت، باز هم عملكرد وي به دليل مسايل بودجه‌اي و مشكلات موجود، مثبت ارزيابي نشود. اين در حالي است كه دليل اصلي مشكلات، نگرش منفي دولت به بخش بهداشت و درمان است.

نماينده‌ي مردم نطنز خاطرنشان كرد: علي‌رغم مشكلات موجود، وزير بهداشت نيز نتوانسته است تا جايگاه اصلي بهداشت و درمان و نيازهاي بهداشتي و درماني مردم براي مسوولين، رييس جمهوري و سازمان مديريت تبيين كند. لذا دولت به شكل كامل در جريان مسايل و مشكلات اين بخش نيست و به نظر مي‌رسد براي حل اين مشكلات تصميم عاجل و فوري ندارد.