نطنز 2006

قدیمی ترین و با سابقه ترین وبلاگ شهرستان نطنز (همه چیز درباره نطنز)
 
نطنز میزبان برنامه‌سازان رادیو تهران است
ساعت ۱:٥٥ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸٥ : توسط : نطنزی

جمعی از برنامه‌سازان رادیو تهران ظهر امروز پنجشنبه همراه با محمد صالحی فرماندار و محمد مرادی و حسین عراقی اعضاء شورای شهر نطنز از بخش‌های مختلف این شهر تاریخی بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار برنامه سازان رادیو تهران از مسجد جامع شیخ نورالدین عبدالصمد نطنزی بخش نخست دیدار آنان از نطنز بود که با حضور حمید عاملی مجری و سردبیر برنامه "یک شب از هزار و یک شب"، طیبه محمدعلی نویسنده، سردبیر و تهیه کننده رادیو، مهدی گلستانی پیشکسوت عرصه خبر، ماهر تهیه کننده و ... برگزار شد.

فرماندار نطنز در این دیدار با خیر مقدم به میهمانان در سخنانی با اشاره به سابقه تاریخی این شهر گفت: "حدود 50 سال از سابقه شهرستان شدن نطنز می گذرد. این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و امامزاده است و سابقه آثار به دست آمده از کاوشگری این شهرستان به هزاره چهارم قبل از میلاد می رسد."

وی ادامه داد: "روستای ابیانه یکی از آثار تاریخی ما محسوب می شود که می توان به عنوان یک موزه زنده از آن یاد کرد. آتشکده ساسانی از دیگر آثار شاخص این شهرستان است و امیدوارم در رسانه ملی نطنز به نحو مطلوبی معرفی شود تا سابقه این شهر به لحاظ گردشگری و سرمایه گذاری مشخص شود."

فرماندار نطنز در پایان سخنان خود گفت: "دهکده هزار و یک شب امروز با حضور شما افتتاح می شود تا نمادی از موسیقی محلی و آداب و رسوم این شهرستان باشد. قرار است مرکز اخترشناسی نیز در این شهرستان تأسیس شود."

در ادامه سخنان صالحی فرماندار نطنز، عاملی توضیحاتی درباره افتتاح دهکده هزار و یک شب ارائه کرد و سپس برنامه سازان رادیو تهران به رسم یادبود هدایایی به فرماندار و اعضا شورای شهر نطنز اهدا کردند.