نطنز 2006

قدیمی ترین و با سابقه ترین وبلاگ شهرستان نطنز (همه چیز درباره نطنز)
 
مراسم اعطاي نشان لياقت به متخصصان هسته اي
ساعت ۱:٤٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸٥ : توسط : نطنزی

رييس جمهور:
تاسيسات اصفهان، اراك و نطنز نماد توانستن ملت ايران است.


محمود احمدي نژاد گفت: امروز ملت ايران يكپارچه و متحد بر حق مسلم خود پافشاري مي‌‏كند و اين ملت ادعاهاي كساني را كه مي‌‏گويند علم و فناوري براي بعضي ها خوب و براي بعضي ها بد، قبول ندارد.

به گزارش خبرنگار ايلنا،"محمود احمدي نژاد"، رئيس جمهوري اسلامي ايران در مراسم اعطاي نشان لياقت به متخصصان هسته‌‏اي با گراميداشت ماه مبارك شعبان و اعياد شعبانيه، پيامبران و ائمه اطهار را تخته نجات بشريت خواند و گفت: روش و سيره آنان نسخه شفا بخش است و هيچ راه ديگر جز راه ائمه، بشر را به مقصود نخواهد رساند.
وي افزود: دولت اسلامي برخواسته از اراده ملت ايران است كه امامت و ولايت پيامبر گرامي اسلام(ص) را پذيرفته‌‏اند.
رئيس جمهور با بيان اينكه اين دولت و ملت و اين نظام چه بايد بكند، گفت: جواب بسيار واضح است تنها راه و مهمترين وظيفه پيگيري و تعقيب آرمانهاي پيامبران و امامان است، حفظ كرامتي است كه خدا براي بشريت خواسته است و كرامت انسان در ايمان به خدا و پرهيز از پرستش غير خداست.
وي افزود: پرهيز از خضوع و خشوع ذلت بار در برابر ديگران و بي نيازي به غير خدا جزو كرامت انساني است و به همين دليل دولت اسلامي بايد روحيه خودباوري را تقويت كند؛ دولت بايد فقر زدايي كند و همه لوازم پيشرفت جامعه را فراهم كند.
احمدي نژاد تصريح كرد: دولت بايد فرصت هاي رشد و كمال را براي آحاد جامعه تدارك ببيند و به توانمندي‌‏هاي مردم اعتماد كند دولت و ملت همه بايد باور كنند كه مي‌‏توانند مشكلات را از پيش پاي خود بردارند و با قدمهاي بلند قله‌‏هاي سر به فلك كشيده پيشرفت و تعالي را فتح كنند.
وي افزود: ملت ايران مي‌‏توانند در علم، فناوري، هنر، اقتصاد، سياست و فرهنگ بهترين باشند.
رئيس شوراي عالي امنيت ملي با بيان اينكه انسان با اتكا به قدرت خدادادي اين توانايي را دارد كه علاوه بر حل مشكلات معلوم، نيروهاي عالم را مسخر خود كند، گفت: مگر آنان كه امروز در جهان صاحب علم و فناوري هستند از قبل هم صاحب آنها بودند؟ آنها توانسته‌‏اند با كوشش و زحمت به اين علم ها دست پيدا كنند پس ما هم مي‌‏توانيم به قله‌‏هاي پيشرفت علم و فناوري دست پيدا كنيم.
وي افزود: صحنه امروز تاسيسات اصفهان، اراك و نطنز يك نماد و نمونه‌‏اي از توانستن ملت ايران است و شايستگي ملت و جوانان ما كه به اخلاق و ايمان آراسته‌‏اند، بيشتر از كساني است كه فناوري را براي قدرت طلبي و زورگويي خود مي‌‏خواهند و از علم و فناوري براي اجراي نقشه هاي شيطاني خود بهره مي‌‏برند.
رئيس جمهور با تاكيد بر اين نكته كه ملت ايران فناوري هسته اي را براي تعالي بشريت مي خواهد، گفت: ملت ايران به دست آوردن اين فناوري را حق و تكليف خود مي‌‏داند و بنابراين كسي نمي تواند اين ملت را از حق خود محروم كند.
احمدي نژاد تصريح كرد: اگر بخواهيم با منطق اين افراد صحبت كنيم بايد به آنها بگوييم اين شما هستيد كه منحرف شده و سلاح هاي هسته اي ساخته و به كار مي بريد، اين شما هستيد كه با استفاده از اين سلاح‌‏ها صدها هزار نفر را كشته‌‏ايد و در همسايگي ما در كشور عراق بمب هايي با اورانيوم ضعيف شده به كار برده و امراض صعب العلاج و كودكان معلول، حاصل استفاده نامشروع از اين فناوري و حضور غير قانوني شماست و اين شما هستيد كه بايد مسير ساخت سلاح هاي هسته‌‏اي و كشتار جمعي را كنار بگذاريد.اين شما هستيد كه بايد تمام مراحل فناوري هسته اي را كنار بگذاريد زيرا صلاحيت آن را نداريد، اگر صلاحيت داشتيد سلاح نمي ساختيد و آن را كه ماموريتي جز كشتن انسان ندارد، به كار نبرده و به آن افتخار نمي‌‏كرديد.