نطنز 2006

قدیمی ترین و با سابقه ترین وبلاگ شهرستان نطنز (همه چیز درباره نطنز)
 
برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی
ساعت ٩:٠٩ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٤ شهریور ۱۳۸٥ : توسط : نطنزی

اولین جشنواره فرهنگی ، هنری و جاذبه های گردشگری روستائی و عشایری کشور در روستای فریزهند از توابع شهرستان نطنز برگزار گردید .

روستای فریزهند در فاصلی 45 کیلومتری واقع در دهستان برزرود و در منطقه چیمه رود واقع شده است . این روستا که آخرین نقطه روستایی در منطقه چیمه رود می باشد در دامنه کوه کرکس قرار گرفته به همین دلیل از آب و هوایی سرد و بسیار دلنشین برخوردار است که تقریبا در سال از اردیبهشت ماه تا اواخر مهر می توان فعالیتهای عمرانی اجتماعی داشت و بقیه فصل سال سرد می باشد .

روستای فریزهند روستایی بکر و دست نخورده، با طبیعتی زیبا و دلنشین عروس روستاهای منطقه چیمه رود بوده که دارای آثار باستانی و گردشگری متنوعی می باشد که به همین دلیل اولین جشنواره روستایی و عشایری در این روستا برگزار گردید.

1-  جشنواره دارای بخشهای مختلفی شامل دائر نمودن نمایشگاه که با استقبال بسیار خوب روستاها و استانهای کشور روبرو گردید.

2-     بخش فرهنگی ، هنری شامل فیلم ، عکس و مقاله

3-     بخش موسیقی و بازیهای محلی به صورت زنده

4-     بخش همایش شامل همایش دهیاران روستاهای هدف گردشگری

این جشنواره که به همت سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و شرکت تعاونی سرزمین پرگهر و همکاری فرمانداری نطنز برگزار گردید در روند اجرایی جشنواره چندین جلسه در محل فرمانداری و روستا برگزار و در چندین نوبت جناب آقای صالحی ، فرماندار محترم ، و دیگر مسئولین از محل روستا بازدید و روند اجرای برگزاری جشنواره را مورد بررسی قرار داده و دستورات لاز م را صادر فرمودند