نطنز 2006

قدیمی ترین و با سابقه ترین وبلاگ شهرستان نطنز (همه چیز درباره نطنز)
 
سخنان يک روانپزشک :
ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٦ تیر ۱۳۸٥ : توسط : نطنزی
نماينده استان اصفهان در مجلس هفتم گفت: سهل‌‏انگاري برخي متوليان تازه‌‏كار در برگزاري كنكور رشته فني - رياضي در دانشكده علوم پزشكي اصفهان ظلم بزرگي بود كه به داوطلبان در اين حوزه تحميل شد.
علي باغبانيان، نماينده نطنز در گفت‌‏وگو با خبرنگار پارلماني "ايلنا"، گفت: با توجه به اينكه در هنگام برگزاري كنكور بنده در حوزه انتخابيه بودم، انتقادات و گلايه‌‏هاي مطرح در مورد نحوه برگزاري كنكور رشته فني - رياضي دانشكده علوم پزشكي را شنيديم و نسبت به آن حساس شدم.
وي افزود: اگرچه ما از اينكه پشت قضيه ناهماهنگي‌‏ها در برگزاري كنكور در اين حوزه چه بوده است، بي‌‏خبريم ولي متاسفانه گويا در چيدن صندلي‌‏ها كم‌‏دقتي شده بود به طوري كه شماره داوطلبي افراد با شماره پاسخنامه و صندلي‌‏ها همخواني نداشت.
باغبانيان با اشاره به تاخير يك ساعته در برگزاري آزمون در اين حوزه، گفت: انتقادات داوطلبان كنكور كه در اين حوزه امتحان داده‌‏اند، به نمايندگان مجلس رسيده است.
نايب رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس هفتم افزود: بنده به عنوان يك روانپزشك اعلام مي‌‏كنم بيش از 50 درصد موفقيت يا عدم موفقيت داوطلبان به وضعيت روحي و فشار عصبي حاكم بر آنها بستگي دارد و طبيعي است وقتي دانش‌‏آموزي متوجه مي شود شماره داوطلبي‌‏اش با شماره صندلي و پاسخنامه نمي‌‏خواند و با تاخير شروع به پاسخ به سوالات مي‌‏كند، به طور قطع با استرس فراواني روبرو خواهد شد.
باغبانيان ادامه داد: واقعا اين انصاف نيست كه با سرنوشت يك جواني كه بيش از يك سال از عمر خود را براي پذيرش در رشته مورد دلخواه خود گذاشته است، به اين نحو بازي شود البته پيشنهاداتي در جهت ملاحظه اين داوطلبان در تصحيح پاسخنامه‌‏هاي آنها داده شده است ولي به طور قطع در اين صورت هم نمي‌‏توان آن را عادلانه دانست زيرا استرس ناشي از محيط نامناسب برگزاري كنكور موجب پايين آمدن كارايي شديد آنها در پاسخگويي به سوالات شده است.
وي افزود: كساني كه به طور مستقيم يا غير مستقيم در ايجاد اشكالات به‌‏وجود آمده در حوزه امتحاني دانشكده علوم پزشكي اصفهان سهيم بوده‌‏اند، بايد پاسخگوي اين مساله باشند.
باغبانيان نسبت به اقدام برخي محافل مبني بر رها كردن سوسك و موش در سالن امتحان به منظور جلوگيري از ورود دختران نخبه رياضي به دانشگاه ابراز بي‌‏اطلاعي كرد و گفت: البته در بسياري موارد به دليل تعويض روساي آموزش و پرورش و مسوولان برگزاري كنكور خواه ناخواه افرادي روي كار آمده‌‏اند كه تجربه لازم را براي اين امر ندارند و به هر حال بروز اين مشكلات طبيعي است.
نماينده نطنز افزود: نمايندگان اصفهان به طور قطع اين مساله را پيگيري خواهند كرد.