نطنز 2006

قدیمی ترین و با سابقه ترین وبلاگ شهرستان نطنز (همه چیز درباره نطنز)
 
وبلاگ نطنز زيبا
ساعت ٤:٠۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۸٥ : توسط : نطنزی

اخبار بر گرفته از وبلاگ همشهری عزيز و دلسوزم که خيلی دوستش دارم وبلاگ نطنز زيبا که به جد می شه گفت محشر و عاليه و در کاره خودش حرف نداره.

http://natanzeziba.blogfa.com/

  گلوم خشک شد انقدر داد زدم . بابا مگه فقط من نطنزی هستم . توی این مملکت هیچ نطنزی دیگری نیست ؟ یا شاید برای هیچکدام از شما مهم نیست چه بلایی دارن سر این شهر میارن . آقا جان این شهر داره مثل یک مال بی صاحب غارت می شه! این را باید به کی بگیم؟ آخه غارت که فقط بردن و خوردن نیست که . این هم یک جور چپاوله. یک مدل با پنبه سر بریدنه . آخه مگه این شهر فرمانداری نداره ؟ میراث نداره ؟ قربون نماینده اش برم که یک آمبولانس برای شهر گرفت و دیگه تا پایان دوره هیچ وظیفه ای ندارد . قربون میراث فرهنگیش برم که انگار از کاشان خط می گبره . آخه مگه می شه کوتاهی این حضرات را نادیده گرفت .در پوسترهای نوروزی ابیانه و آستان امامزادگان بزرگوار آقا علی عباس و شاهزاده محمد علیهما سلام را از آثار سیاحتی و زیارتی کاشان معرفی کردند و مسئولی در نطنز احساس مسئولیت نکرد که موضوع را پیگیری و با این تخلف قانونی و این تحریف بزرگ برخورد کند . اما انگار از آن طرف نقشه ای حساب شده در کار است . با نفوذی که همسایگان کاشانی ما در خبرگزاری داشتند در مورد موقعیت تاسیسات نطنز با شیطنت رفتار معنا داری کردند . مقامات مسئول شهر ما آن را بدبینی و کج اندیشه "نطنز زیبائیها " دانستند و بی تفاوت عمل کردند . حالا همشهریان چشمتان روشن .

    روزنامه همشهری در روز دوشنبه 28 فروردین 85 یعنی همانروزی که به خاطر درج اولویت های سیم کارت تلفن همراه بیش از هر روز مخاطب داشت و همه شمارگان خود را فروخت در صفحه 20 خود یک تمام صفحه به کاشان اختصاص داد که مبارکشان باشد . شما می توانید در نسخه اینترنتی همشهری به آدرس زیر این صفحه را ببینید :

 http://www2.hamshahri.net/hamnews/1385/850128/Irshahr/akssh.htm

 

   چشمتان روشن همشهریان . تبریک گرم ما را پذیرا باشید . این سقاخانه ابیانه کاشان!!! است

 و آن ابیانه کاشان ؟؟؟؟؟ روستای سرخ نماد ایران قدیم .

مبارکباد . تاراج مبارکباد .

کم کم دارم شک می کنم آقای فرماندار ما هم زیاد بدش نمی آید ابیانه را به کاشانیها هبه بدهد . کم کم دارم شک می کنم میراث فرهنگی نطنز شعبه ای از میراث کاشان است . دفتر حفاظت از میراث فرهنگی کاشان وگرنه چه لزومی داشت در مقابل این دزدی بزرگ ساکت بنشیند . و کم کم دارم شک می کنم شما نطزیها هم قبول دارید نطنز جزئی از کاشان است وگرنه لااقل یکی از شما با ما همدردی می کرد

    به خدا خسته شدم . از بس که حرص خوردم .  برای چیزی به اسم خاک حرص خوردم . برای چیزی به اسم سرزمین . خسته شدم از بس به خودم گفتم ما باید به گذشتگان جواب بدهیم که چرا از تاریخ پاسداری نکردیم و به آیندگان جواب بدهیم که چرا میراثشان را حفظ نکردیم . از بس فریاد کشیدم این هم یک نوع دزدی است و کسی جدی نگرفت . عزیزان من! ابیانه را که نمی توانند کول کنند و ببرند . اینطوری آن را تصاحب می کنند . تاسیسات نطنز را به آن شکل به نام خود سند می زنند . بعد نوبت به چیزهای دیگر است . اینطور که پیش می رویم می بینم روزی را که نطنز و همه بخشهایش . نطنز و همه بزرگیهایش نطنز و همه شکوهش بشود جزئی از کاشان . قدم به قدم به آن سمت می ر ویم . در روزگاری که همه به فکر توسعه شهرشان هستند شهر ما هم اینگونه در حال توسعه  است ؟ 

    خدا را شکر که روزنامه های بزرگ کشور افتاده دست یک مشت آدم مدرک دار و بی سواد که از برکت بی سوادیشان آلت دست یک مشت آدم مغرض خبرنگار نما شده اند .

    جناب آقای فرماندار !

    اگر یک وقت فکر کردید پیگیری این مساله به شما مربوط می شود محض راهنمایی معروض می داریم می توانید نامه ای برای مدیر مسئول روزنامه همشهری نوشته و با پیک مخصوص به دفتر این روزنامه واقع در خیابان آفریقای تهران بفرستید و از این روزنامه بخواهید وفق ماده ۲۳ قانون مطبوعات توضیحاتی که جنابعالی در مورد نطنز و ابیانه نطنز و نطنز بزرگ و مستقل از کاشان و این که نطنز به هیچ وجه جزئی از کاشان نیست و این که ابیانه جزئی از نطنز است را با مستندات واضح آن در همان صفحه که اصل مطلب را چاپ کرده و با همان انداه و همان حروف که اصل اصل مطلب را به چاپ رسانده بود به طور مجانی چاپ کند در غیر این صورت موضوع به عنوان یک شکوائیه به دادگاه مطبوعات ارجاع گردد تا آنها این روزنامه را مجبور کنند ضمن اصلاح اشتباه مغرضانه خود از نطنزيها عذرخواهی کند .

اگر خواستید قانون مطبوعات را بخوانید هم به این آدرس بروید :

http://www.ershad.gov.ir/moarrefi/qavanin/1/m11-05.htm